מהפכה במשרד – תכנון ועיצוב משרדים

Screenshot_12
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

בעבר היה נהוג לחשוב כי משרד הוא מקום שמגיעים אליו בכדי לספק עבודות בזמן הנכון ובשעה הנכונה. מנגד, אפשר לראות עדיין כמה משרדים שעובדים בשיטה זו – מה שמסביר לא פעם את הפרודוקטיביות הנמוכה שלהם. נשמע לכם מוכר?  האם אתם בעלי משרד וכל מה שאתם רוצים זה עובדים ערניים, משקיענים בעלי ובו זמנית כאלו היכולים לספק את סחורה בזמן ולזמן כמה שיותר לקוחות שיודעים ואוהבים לשלם בזמן? אם כן, הגיע הזמן להשאיר את ההגדרה הישנה של "משרד "  מאחור, לפגוש שירותי תכנון ועיצוב משרדים ולתת לדברים לקרות. כאמור, לתת במה לדבר החדש – המשרד האחר, זה שיחליף את הקודם, הצבעים הקרים ועמדת הקבלה המיושנת למשהו מרענן ביותר. 

איך מתכננים משרד נכון?

מתי לאחרונה שאלתם את עצמכם למי מיועד תכנון ועיצוב משרדים? האם מדובר באדם יחיד או בצוות הכולל בתוכו כמות גדולה של עובדים? אפשר ואפילו רצוי לצאת מהקופסא ולחשוב הרבה מעבר לשולחן קטן ועליו מחשב. עמדת מטבח קטנה, אינטרנט, סגנון תעשייתי מרענן והכי חשוב? חללי ישיבה גדולים, גם בכדי לארח את העובדים העצמאיים שרוב הזמן  נמצאים מחוץ למשרד. כאמור, אם פעם היה ניתן להרגיש את המנהלים "נושפים" לכם בעורף, שהרי היום, בזכות ההתרחבות הזו, ניתן לייצר מקום עבודה נעים, משוחרר ובעיקר לא מעיק והתוצאה? פרודוקטיביות לשמה. 

ואיך מתכננים את המשרד לכמה עובדים בודדים? 

לצד עיצוב רבגוני למשרד גדול, יש גם את עניין תכנון המשרד הקטן. לצורך העניין, אם אתם בתחילת דרככם העצמאית וכל מה שאתם צריכים זה חדר אחד, חשוב לקחת ממנו את כל מה שאפשר בכדי לייצר סביבת עבודה תקינה ונוחה. אז מה אתם צריכים?  תקרה גבוהה, חלל מאיר, נוף נעים ובעיקר אזור שקט והנה, אתם כבר בכיוון הנכון. לצד זאת חשוב שלא לשכוח את החלל עצמי והתאמתו לאופי המשימות שלכם. חשוב לשלב צבעים מסוימים קרים שיעניקו את הפורמליות, אבל חלילה, שלא לוותר על התעוזה של הצבעים האחרים והייחודיים. רוצים להישאר ערניים לאורך כל תהליך העבודה? גם אם תשאירו את הקיר לבן וחלק, תרוויחו עיצוב נקי לצד ערנות וחיוניות לאורך כל היום. 

חשוב להבין כמה עובדים מונים את החברה, מה הם צריכים באמת ומה מבדל אותם מכל שאר נותני השירות הדומים.  בסופו של דבר, הגימור הסופי אמור להתחבב על האנשים שנמצאים במשרד רוב שעות היום. בשלב זה, רצוי שלא לפסוח על עיצוב שיספק לכל עובד את מה שמגיע לו ואת מה שהוא צריך, כאמור– תנאים אופטימליים לעובד, קשר ישיר בין המותג למשרד והכי חשוב? להעניק את ההנאה והנוחות המרבים – בפרט כאשר שוהים במשרד שעות רבות.  

למידע נוסף ויצירת קשר

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!