עיצוב דירות קטנות – איך עושים את זה?

Screenshot_2
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

עיצוב דירות קטנות הינו הליך אתגרי המתייחס "למצב הצפוף" שנוצר אצלכם בבית.  אם פעם לא היו פתרונות מתוחכמים לדירות הקטנות והצפופות, שהרי היום, הקדמה מוכיחה לכם חד משמעית, הגודל לא באמת קובע. נכון להיום, תוכלו גם אתם לייצר אווירה מושלמת ומרווחת גם כשמדברים על מ"ר בודדים. אז אולי הגודל לא באמת קובע, מאידך, העיצוב המתוחכם קובע ביותר ולכן, הנכם מחויבים שלא לצאת אל הדרך ללא שירותי העיצוב המתאימים. אז מה יידרש מכם לעשות ואיך תייצרו את הקסם גם במתחם הקטן והחמים שלכם? שירי קדם – עוזרת לכם לשדרג את הסביבה מזווית אחרת. 

איך מעצבים דירות קטנות?

עיצוב דירות קטנות יכול להתבצע בדיוק כמו עיצוב של חללים גדולים אחרים והעיקר, שיש קצת כישרון לצד תחכום עיצובי בלתי מתפשר. העיצוב לרוב יתמקד בהגדלת החלל הקטן וזה יקרה באמצעות הכלים העיצוביים והידע של הסטודיו. כמו כן, ייבחרו גם רהיטים קטנים יותר בכדי לנצל את החלל כראוי. בין היתר, ייתנו פתרונות נכונים לאחסון נכון – על מנת שגם זה לא יתפוס חלל מוגזם מדי. מבין כל הדברים, חשוב  גם לציין את עניין הצבע, זהו בהחלט פרמטר שאנחנו בסטודיו שירי קדם משתמשים בו. שואלים עד כמה קריטי עניין בחירת הצבעים לשימוש נכון בחלל הדירה? הגוונים הבהירים יודעים להעביר את הרוגע והשלווה אבל הדבר החשוב ביותר קשור ביכולתם לייצר נראות של חלל גדול יותר. לכן, כאשר מעצבים דירה קטנה, חשוב לעצב אותה בפלטת צבעים החל מלבן, קרם ושמנת. בכדי לייצר עניין, אפשר בהחלט לצבוע קיר אחד בכמה טונים גבוהים יותר ועדיין – לשמור ולא לוותר על הבהירות – זו היוצרת את התחושה המרווחת. כמו כן, יש לקחת בחשבון קווים נקיים, לצד רהיטים קטנים ומאידך, דומיננטיים יותר . 

איזה רהיטים כדי להתאים לדירה קטנה?

במסגרת העיצוב שלכם, חשוב ביותר לבחור רהיטים עם רגליים קטנות/ דקיקות יותר- זה חשוב כי הבחירה הזו שייכת אף היא לקווים הנקיים – אלה המספקים את תחושת הגודל הרצויה. לצד זאת, ראוי לוותר על פלטות עץ רחבות, לבחור חלונות גדולים שיעניקו נראות והארת המרחב והכי חשוב לבחור גם ארחי ריצוף עם מראה אחיד. בסיכום דבר, חשוב לבחור דברים וריהוט שהוא פרקטי, קטן וכמה שיותר סמוי מן העין. יש לא מעט אביזרים ורהיטים הנחשבים פרקטיים ביותר בעוד המקום שהם תופסים קטן ביחס לתרומה שלהם. יש לוותר על הרהיטים המאסיביים ולתת לרהיטים הקטנים והנכונים לתפוס את המקום הנכון.   ילדיכם חולקים חדר אחד ? הפתרון המושלם הוא מיטת קומות כך שבשטח הפנוי, תמיד יתאפשר למקם גם פינה להכנת שיעורי בית ועוד. כמו כן, יש לתת תשומת לב גם לבחירת החומרים, לצורך העניין זכוכית תספק אווריריות בחלל הכללי ואם אתם בכיוון של תליית מראות גדולות בבית – אתם בהחלט בכיוון הנכון. 

למידע נוסף ויצירת קשר

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!