עיצוב פנים למסעדות – עם הצבע בא התאבון

Screenshot_8
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

עיצוב פנים למסעדות עוסק בהמון פרטים כשעיסוקו העיקרי קשור ביכולת להפוך סועדים מזדמנים לסועדים קבועים- כאלה שאוהבים לאכול, אבל בו זמנית, מחפשים לשלב את חווית הבילוי. שואלים כיצד בחירת הצבעים והעיצוב מהווים חלק בלתי נפרד מחוויית האכילה? אם כן, עיצוב פנים למסעדה אינו קשה או מורכב ובפרט אם אתם מבינים כי תשומת הלב כאן ניתנת לא רק לרהיטים אלא הרבה מעבר. מחפשים מקום שלם, ייחודי שיודע לתרגם אכילה לבילוי מושלם? במאמר שלפניכם נעסוק בענייני העיצוב, האוכל ובעיקר הקשר הישיר של כל זה לצבעים.  

רהיטים ובחירת צבעים כחלק מעיצוב פנים 

כחלק מהליך עיצוב פנים למסעדות, אין ספק כי צבעים זו תורה שלמה שיש לתת עליה את הדעת. במסגרת העיצוב, אפשר לדמיין את כל התמונה, מאידך, חשוב לקחת בחשבון כמה וכמה דברים בכדי שמי שכבר מחליט לבקר אצלכם במסעדה, מתכוון גם לחזור לעיתים קרובות. אז איך עושים את זה נכון? יש המון קונספטים שאפשר לחשוב עליהם, יש שיבחרו את המראה הקר, יש את החם, יש את הרגוע ויש את השמח או הבהיר יותר. כמו כן, יש שיעדיפו לעצב את המסעדה ברוח האינטימית יותר. אז בראשית דבר כל מה שצריך לעשות זה לבחור 4 צבעים (פלטה) שהם משתייכים אחד לשני בגוון. מתוך הצבעים, יש לבחור את הצבע השולט ואילו את השאר יש לקחת לכיוון ההדגשים והמיזוג הכללי. כמו כן, באמצעות בחירת הפלטה, אפשר לצור את הרקעים הנכונים ולהתאים את רוח המסעדה לצד הרגוע או הצד הנועז שלה. 

כשאוכל מיתוג וצבעים נפגשים יחד 

מחד, אחת הטעויות הנפוצות ביותר הינה לחשוב כי האוכל הוא עיקר הדברים, שזה נכון בחלקו, מאידך, אי אפשר להתעלם מכך כי מה שבאמת נתפס בזיכרון הינו הצבע. הצבע שולט הן בטעמים, אבל בו זמנית, גם בכל מה שמתחולל לו מסביב ולכן, כחלק מהליך עיצוב פנים למסעדות, כמעט שלא ניתן להתעלם ממנו. מחקרים רבים מעידים כי לצד הטעם הנפלא, הצבע יודע לעורר רגש, הוא מושך תשומת לב ובעיקר, יכול לעורר מצב רוח ירוד ולהפוך כל חוויה של אכילה בנאלית לאכילה סופר אקסקלוסיבית. כאמור, המשמעות הרגשית משחקת כאן תפקיד רציני וכך, מבלי שתרגישו, הופך הצבע למחבר רציני בין העיצוב לבין האוכל עצמו. 

איך בוחרים צבעים לעיצוב מסעדה?

זה בהחלט תלוי בקונספט שתרצו להעביר באמצעות המזון. הצבעים האדומים יתאימו למסעדות שמטרתן להעביר תשוקה, אהבה, סכנה, פרובוקטיביות ולראייה – ניתן לראותן בלא מעט בארים ומועדונים. לעומת זאת, הצבע הכתום, הינו צבע מלא אנרגיה, הצלחה וניתן לראותו בלא מעט עיצובים של מסעדות בשל היותו חברתי, עסיסי ובעיקר מעורר. מוכרים משקאות בריאות? במקרה הזה, אין ספק כי הירוק ישלוט חזק במחוזותיכם נוכח היותו בריא, רענן, משרה רוגע ובעל תכונות ריפוי. 

למידע נוסף ויצירת קשר

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!